Boxes of War

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το νέο forum του Boxes of War είναι γεγονός!


+2
Chris
Nireas
6 απαντήσεις

    Dark angels

    avatar
    Nireas


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2012
    Τόπος : Καστοριά

    Dark angels Empty Dark angels

    Δημοσίευση  Nireas Τετ Οκτ 24, 2012 6:43 am

    Καλησπέρα wargamers. Θα ήθελαν να ρωτήσω φτίαχνω στρατό απο dark angels και σκεφτόμουν για elite choices τι να έπαιρνα και κατα πόσο αξίζουν terminators και dreadnoughts αντίστοιχα. Πρός το παρόν έχω μόνο ότι μινιατούρα είχε μέσα το dark vengeance μαζί με τον interrogator chaplain seraphicus. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    avatar
    Nireas


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2012
    Τόπος : Καστοριά

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Nireas Τρι Νοε 06, 2012 5:19 am

    Κανενας δεν εχει να προτεινει καποια επιλογη Razz ;
    Chris
    Chris


    Αριθμός μηνυμάτων : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2011
    Ηλικία : 45

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Chris Τετ Νοε 07, 2012 4:34 am

    Nirea καλησπέρα.

    Δεν ειμαι ο πλέον κατάλληλος για να σου πς για Dark Angels αφού παίζς Orks, αλλα μια ιδέα την έχς πάρει παίζοντας κόντρα σε DA.

    Γενικά στην 6η οι Terminators δυνάμωσαν. Ποια τα power weapons δεν παιρνάνε την Terminator Armor και είναι πιο δύσκολο να τους κατεβάσεις.

    Μία λίστα που παίζει συχνά είναι με HQ τον Belial (νομίζω έτσι τον λένε) που κάνει Troops τους Terminators (Deathwing). Καλή λίστα με λίγα μοντέλα (επομένως και φθηνή οικονομικά).

    Όσον αφορά τα Dreadnoughts εξαρτάται από τον τρόπο που παίζεις τι όπλα θα τους βάλεις. Δεν ξέρω αν αξίζουν σε έναν στρατό DA καθώς δεν ξέρω πως εξοπλίζονται.

    Γενικά με τους Termis είναι το ποιό ενδεδειγμένο. Τώρα αν είσαι σαν και εμένα και σου αρέσουν τα Dreads βάλε! Όλα καταλήγουν στον να γουστάρεις αυτό που βλέπεις και να περνάς καλά!

    Ελπίζω να βοήθησα λίγο!
    avatar
    Nireas


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2012
    Τόπος : Καστοριά

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Nireas Τετ Νοε 07, 2012 5:47 am

    Ευχαριστω για την γνωμη σου Smile ναι και εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλα δεν υπάρχει ο belial σαν μινιατούρα και με τα conversions δεν ειμαι και ασος οποτε καμμια ιδέα και εδώ?
    Chris
    Chris


    Αριθμός μηνυμάτων : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2011
    Ηλικία : 45

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Chris Τετ Νοε 07, 2012 11:50 pm

    Για conversion του Belial μπορείς να ξεκινίσεις από έναν απλό Terminator με σφυρί και να του βάλεις κανα cloak, purity seals κ.τ.λ. Δεν ξέρω αν μπορείς να ξεκινίσεις από κάνα Grey Knight Terminator που είναι και όμορφα μοντέλα να πας από εκέι.

    Για περισσότερα φαντάζονται ότι αν το Googlάρεις κάτι θα βρεις!

    Και μην ανησυχείς, δεν χρειάζεται να είσαι άσσος για να κάνεις ένα καλό conversion! Χρειάζεται μόνο υπομονή και λίγο green stuff!
    Kaleth
    Kaleth
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/11/2011
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Athens/Aigio

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Kaleth Πεμ Νοε 08, 2012 8:08 am

    Μπορείς να ξεκινίσεις με

    http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440271a&prodId=prod1600046a

    ή

    http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440271a&prodId=prod1600034a

    στην περίπτωση του Lysander με κοπίδι κόβεις τα imperial fists εικονίδια κτλ και βάζεις transfer/βάφεις νέα. στην περίπτωση του άλλου αλλάζεις όπλα με αυτά των κλασικών terminators. Μπορείς να προσθέσεις φτερά νεκροκεφαλές κτλ ή ακομα και κουκούλα με green stuff. Bottom line ομως κανείς δεν θα σου πεί τπτ αν βάλλεις έναν απλό τερμινατορ με άλλο χρώμα (ποιο πολύ χρυσό κτλ)

    Στο θέμα των elites πάντως κοίτα το αλλίως (ravenwing fast attack) οι bikes πήραν ΠΟΛΥ τα πάνω τους ειδικά των μαρίνς. οι τερμινάτορς ποτέ δεν αντιμετοπιζονταν σωστα με power weapon στην μάχη αλλά με πολύ shooting (φέρε άσσους παναγιώτη χεχε) ή με πλασμα κτλ πιου πιου που δεν άλλαξε ίσα ίσα αυξηθικε--6=the plasma edition
    avatar
    Nireas


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2012
    Τόπος : Καστοριά

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Nireas Παρ Νοε 09, 2012 5:41 am

    ΩΩΩΩ κομπλε εψαχνα terminator captain αλλα θα ορκιζομουν οτι δεν υπήρχε. Ευχαριστώ παιδες βοηθήσατε πραγματικά ^^.
    Fellipe
    Fellipe


    Αριθμός μηνυμάτων : 7
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/11/2011
    Ηλικία : 52

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Fellipe Παρ Νοε 09, 2012 9:18 am

    Αν και έχω Dark Angels (τόσο normal όσο και Deathwing & Ravenwing) δεν έχω ακόμη παίξει 6th για να σε βοηθήσω. Πάντως το ΣΚ που θα έχω την πρώτη φιλική θα κατέβω με Black&White και ουσιαστικά με την λίστα μου της 5th για να δω τι γίνεται.

    PS. Εαν χρειάζεσαι models στείλε πμ ή μηνυμα στο pallantzas@me.com
    avatar
    Nireas


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2012
    Τόπος : Καστοριά

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Nireas Σαβ Νοε 10, 2012 9:01 am

    Προς το παρον οχι αλλα συντομα αν χρειαστώ κάτι θα σε πω ευχαριστω Smile
    Mirtos
    Mirtos


    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2011
    Τόπος : Athens/Moschato

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Mirtos Τρι Νοε 13, 2012 10:54 am

    Fellipe έγραψε:.......θα κατέβω με Black&White ......

    Question Black & White Question Τουτέστιν;;;;
    Fellipe
    Fellipe


    Αριθμός μηνυμάτων : 7
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/11/2011
    Ηλικία : 52

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  Fellipe Πεμ Νοε 15, 2012 1:06 pm

    Ravenwing (black) & Deathwing (white)... Wink


    PS.: Παραδόξως πήγαμε καλά για πρώτη φορά στην 6th
    boxesofwar_Ultrapete
    boxesofwar_Ultrapete
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 60
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/11/2011
    Ηλικία : 41
    Τόπος : Athens

    Dark angels Empty Απ: Dark angels

    Δημοσίευση  boxesofwar_Ultrapete Δευ Νοε 19, 2012 11:23 pm

    Πίδες επέστρεψα επιτέλους μετά από χίλια ζόρια!!! Βέβαια οι κατάρες των Η/Υ με κυνηγούν ακόμα αλλά θα τα καταφέρω. Απλά να περάσω το deny the witch χρειάζομαι αλλά φέρνω μόνο άσσους που λέει και ο Alex!

    Λοιπόν φίλε μου DA θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες! Termies και πάλι termies! Με τον Belial παρέα που τους κανει: τατατατα τατα :TROOPS!!!! Είναι φθηνός σε πόντους και εκμεταλεύεσαι τους τερμινατορς ακόμα περισσότερο πάνω στο τραπέζι! Τώρα για το wargear χώσε assault cannons (ιδανικά και για snap shots) νύχια και σφυριά με ασπίδες!!!! Για τα μοντέλα μην ανησυχείς. Τα conver δεν είναι δύσκολα και με τα κουτάκια των απλών τέρμις αλλά και των ασσαυλτ (χαχα) τερμιες καταφέρνεις πολλά πράγματα!


      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ Μάης 15, 2024 1:13 pm